تعمیر و نگهداری پیشگیرانه پشتیبانی اصلی است که یک سیستم هیدرولیک باید به منظور به حداکثر رساندن مؤلفه و عمر و کاهش نارسایی سیستم داشته باشد. روشهای پیشگیرانه تعمیر و نگهداری که بطور صحیح نوشته شده و از آن پیروی می کنند ، به تجهیزات امکان می دهد تا با پتانسیل کامل و چرخه عمر آن کار کنند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به یک واحد تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا یک سیستم هیدرولیک را کنترل کند تا سیستم کنترل بخش نگهداری. ما باید یک سیستم هیدرولیک را با گفتن اینکه چه زمان تعمیر و نگهداری بر روی آن انجام می شود کنترل کنیم و چه مقدار پول برای تعمیر و نگهداری سیستم صرف خواهیم کرد. اکثر شرکت ها به سیستم هیدرولیک اجازه می دهند تعمیر و نگهداری روی آنها را با هزینه ای بسیار بالاتر کنترل کند.
 
به منظور اعتبارسنجی روشهای پیشگیری از مراقبت ، باید دانش و دانش خوبی از "بهترین روشهای تعمیر و نگهداری" برای سیستمهای هیدرولیکی داشته باشید. ما این روشها را به شما منتقل خواهیم کرد
 
لیست هایی مراقبت صحیح از سیستم هیدرولیک
 
تعمیر و نگهداری سیستم هیدرولیک یک مؤلفه مهم برای اطمینان از ماندن ماشین آلات در حالت کار برتر است. تعمیر و نگهداری اساسی سیستم می تواند به شما کمک کند از یک خرابی به موقع و گران قیمت جلوگیری کنید. در اینجا یک لیست چک سریع اساسی است که شما باید با آن آشنا شوید.
 
    سطح مایع را بررسی کنید. مایع هیدرولیک را در صورت لزوم اضافه کنید (در صورت لزوم). همه مایعات هیدرولیک یکسان نیستند ، روغن آنها را مخلوط نکنید! از همان مارک روغن و درجه گرانروی که مشخص شده است استفاده کنید.
 
 فیلترهای مکش و تخلیه را بازرسی کنید
    شاخص های فیلتر و فشار سنج های را بررسی کنید. بلافاصله هر یک از علائم سایش یا علائم منفی را فوراً جایگزین کنید.
    به صورت بصری تمام شلنگ های سیستم ، لوله ها ، اتصالات لوله را برای نشت ، لکه دار ، حباب یا لکه های بازرسی بررسی کنید. نشت روغن هیدرولیک یک مشکل شایع برای سیستم های صنعتی است. نشت بیش از حد یک خطر محیطی و ایمنی است ، باعث افزایش جریان دفع زباله و مصرف روغن می شود و در صورت نادیده گرفتن ، می تواند ظرفیت سیستم را به اندازه کافی برای گرم شدن بیش از حد و کند کردن عملکرد عادی سیستم کاهش دهد. علاوه بر این ، نشت غالباً نشانه سایش مهر و موم یا مصالحه دیگری است که با خرابی قریب الوقوع همراه است.
 
    دمای سیستم را از طریق دماسنج داخلی یا آشکارسازهای مادون قرمز دستی انجام دهید. دامنه دمای معمولی برای اکثر سیستم ها 110-140ºF است اما ممکن است متفاوت باشد. اگر درجه حرارت زیاد است ، مقدار مایعات ، عملکرد کولر و تنظیمات شیر اطمینان را بررسی کنید.
 
    از نظر بصری داخل مخزن را برای علائم نشتی (با استفاده ازچراغ قوه) بررسی کنید. هوادهی یا نشتی شرایطی است که حباب های گسسته هوا در هنگام ورود به پمپ در جریان روغن انجام می شوند. علائم بصری هوادهی در مخزن عموماً کف می زند و یا گردابهای کوچکی درست می کند . علل هوادهی عبارتند از: سطح مایعات کم؛ نشت هوا در خط مکش ، دمای سیال کم ، مایعات بسیار چسبناک برای آزاد کردن هوا یا حفظ مکش در پمپ یا مهر و موم های شافت معیوب. هنگامی که به نشت هوا در خط مکش مشکوک هستید ، دفع این نقاط با روغن معمولاً با ایجاد تغییر قابل توجه در سر و صدای پمپ ، نشت را نشان می دهد. یک پمپ در حال بلعیدن هوا به نظر می رسد که در حال غرق شدن تیله ها است.
 
    برای علائم کاویتاسیون به پمپ ها گوش دهید. کاویتاسیون کمی پیچیده تر از هوادهی است ، اما شباهت هایی دارد. حفره زمانی اتفاق می افتد که هوا در طی فشار مایع در مکش پمپ از روغن هیدرولیک رها می شود و پس از تخلیه روی سطوح فلزی فرو می رود. این انفجارها برای سطوح پمپ بسیار مخرب است. یک پمپ حفره ای صدای ناله و صدای جیغ بالا را ساطع می کند. علل کاویتاسیون همان موارد هوادهی به استثنای نشت هوای جانبی مکش است. چگونه هوادهی را از کاویتاسیون تشخیص می دهید؟ یک راه این است که یک فشار سنج را در طرف مکش نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که فشار برابر یا بیشتر از حد تجویز شده توسط سازنده پمپ است. کف کردن در مخزن معمولاً نشانه ای از هوادهی است.
 
    شیر برقی را با دماسنج مادون قرمز اسکن کنید. درجه حرارت بالای دریچه و دمای solenoid (بیش از 150 درجه فارنهایت) معمولاً نشان می دهد شیر در حال مگنت کردن یا دور زدن آن است. عملکرد کند و "نشتی داخلی" سیستم از نشانه آلودگی احتمالی شیربرقی است.
 
    الکتروموتورها را برای نگه داشتن نقاط گرم و دمای تحمل روتور با استفاده از دماسنج مادون قرمز اسکن کنید. هر گونه یافته و سیستم باید فوراً برچسب گذاری و سرویس شود.علت هایی که باعث خرابی الکترو موتورها میشودمعمولا تناسب نداشتن انتخاب الکتروموتوربا پمپ و کوبل ناصحیح که باعث سفت شدن شافت موتورمیگردد می باشد.
 
این نکات اساسی به شما کمک می کند تا سیستم هیدرولیک شما در حالت عملیاتی برتر قرار داشته باشد و احتمال خرابی های بی موقع و گران را کاهش دهد. با سؤالاتی در مورد مراقبت از سیستم هیدرولیک با ما تماس بگیرید.